Black Week! Končí o: 31:26:21
Dnes až 40% zľava. Ak nakúpite aspoň za 29€.
Výber filtra
Zavrieť
Použiť filter
Farba
Orientácia
Triedenie
Použiť filter
Henri Matisse Plagáty Plagáty
Prináša Vám Gallerix
Henri Matisse

Henri Matisse Plagáty

V Gallerix nájdete výber plagátov s jedinečným umením inšpirovaným francúzsky umelcom Henri Matisse, ktorý aktívne pôsobil vo Francúzsku v 20. storočí. Máme široký výber plagátov od Matisse v kategórii Abstraktné umenie a ilustrácie.

Plagáty Henri Matisse


Plagáty inšpirované autorom Matisse

Henri Matisse sa stal slávnym po celom svete vďaka svojmu jedinečnému cíteniu pre farbu a tvar. Naše plagáty s motívmi od Matisse sú charakterizované dekoratívnymi abstraktnými tvarmi, ktoré sú často založené na jeho umeleckých dielach z papiera a kolážiach. Jeho maľby, ako veľa našich plagátov, majú explicitnú farebnú schému, v ktorej sú jasné farby kombinované s abstraktnými objektami na vytvorenie jedinečného a dekoračnému expresionizmu. Maľba podľa Matisse je rytmickým zoskupením čiar a farieb na plochom povrchu. Prejavuje sa to najmä v populárnych a jedinečných plagátoch inšpirovaných jeho uznávaným cítením pre farbu a tvar.

Príbeh maliara

Henri Matisse sa narodil v roku 1869 v Le Cateau-Cambreses vo Francúzsku. Keď mal len 18 rokov, presťahoval sa do Paríža, kde študoval právo, ale po prekonaní choroby začal maľovať. O niekoľko rokov neskôr ho to doviedlo ku štúdiu maliarstva na Akadémii Julian v Paríži, kde študoval pod Odlilonom Redonom a Gustaveom Moreau. Od začiatku 20. Storočia až do smrti v roku 1954 vytváral maľby a umelecké diela, ktoré ho potom urobili svetovo známym. Na konci svojej kariéry pracoval aj s papierom a kolážami, ktoré sa stali význačné pre jeho umenie.