Dnes až 30% zľava na plagáty
Keď nakúpite aspoň za 39€.
Inšpirácia pre detskú izbu

Inšpirácia pre detskú izbu

Nastal čas ozdobiť detskú izbu? Hľadáte inšpiráciu a chytré dekoračné tipy? Potom si prišiel na to správne miesto! Prečítajte si náš návod, v ktorom sme zhromaždili 10 najlepších tipov na dosiahnutie úspešného interiéru detskej izby.
 
1. Myslite na potreby (nie trendy)
Pri dekorovaní detskej izby by ste mali vziať do úvahy skôr potreby dieťaťa ako to, čo je trendy. Všetky deti sú iné a majú iné potreby na hru a stimuláciu. Môže sa jednať o útulný kútik, vhodnú posteľ, herný priestor, veľký gauč alebo miesto na štúdium, v závislosti od veku dieťaťa. Malé deti často potrebujú veľa miestna na podlahe, kde trávia väčšinu svojho herného času. Detské izby pre tie najmenšie deti preto často potrebujú voľný priestor na podlahe a šikovný skladovací priestor je možné postaviť vertikálne.
 
2. Urobte miestnosť osobnou
Deti majú radi, keď môžu rozoznať vlastné stopy a miestnosť sa stane osobnejšou, keď vidíte, kto tam žije. Vytvorte priestor, kde môžu ukladať svoje vychytávky, ktoré vytvorili v škôlke alebo škole a zaveste ich výtvory na steny štrukturovaným spôsobom. Pekná menovka na dverách je osobná a zároveň zaručí, že Vaše dieťa bude veľmi hrdé na svoju izbu.

Inšpirácia pre detskú izbu

@taamaraaa.a

3. Nechajte rozhodnúť dieťa
Samozrejme, je dobý nápad spýtať sa detí, čo sa im páči Ak je odpoveďou čiernobiela stena s lebkami a príšerami, možno sa rozhodnete nenasledovať ich priania doslovne, ale radšej nájdete inšpiráciu prostredníctvom ich prianí. Má Vaše dieťa rado hviezdy a vesmír? Alebo zvieratá a prírodu? Prečo nepokryť steny tapetami v trendovej farbe a pekným vzorom hviezdičiek alebo malých náčrtov zvierat? Alebo zavesiť plagáty s motívmi vesmíru, ktorý deti tak milujú. Máme skvelú ponuku detských plagátov s motívmi vesmíru aj zvierat.

Dekorujte s témou

@kamila.byk

4. Vyplňte miestnosť hrou a radosťou
Život dieťaťa by mal byť plný hry a lásky, a jeho izba tiež! Minimalistické trendy sú dobre známe, ale detská izba by mala byť skrášlená hlavne v duchu hry a mala by byť funkčná. Takže sa uistite, že v izbe je veľa praktického skladovacieho priestoru a ozdobte ju štýlovými detailmi podľa hry a funkcie. Šikovné skladovanie je dôležité, aby mali deti jednoduchý prístup k obľúbeným hračkám, zatiaľ čo vy, rodič, budete mať všetko usporiadané a na poriadku.
 
5. Dekorujte s témou
Dobrým spôsobom vytvorenia niečoho spoločného vo Vašom interiéri môže byť téma. Napríklad vesmír, príroda, farba alebo záujem. Na základe témy môžete vybrať farby stien, maľby alebo plagáty a hračky a nástenné dekorácie. V našich kategóriách plagátov ľahko nájdete plagáty, ktoré sa k sebe hodia, ak chcete vytvoriť peknú nástennú galériu alebo zavesiť dva plagáty spolu ako dokonalý pár.
 
6. Využite podlahu
Podlaha je dôležitá z hľadiska funkčnosti aj štýlu. Pekný koberček správneho typu je zvyčajne dobrým začiatkom. Malé deti potrebujú veľký priestor na hranie na podlahe a často rovné povrchy, takže trochu tenší koberec, ktorý sa ľahko čistí, môže byť vhodnou voľbou. Staršie deti, ktoré sa už nehrajú na podlahe, môžu profitovať z trochu hrubšieho, dlhého koberca, ktorý je príjemný na dotyk a vytvára útulnú atmosféru.

Používajte funkčný dizajn

@ooarven

7. Používajte funkčný dizajn
Existuje kopu štýlového nábytku, políc, koberčekov a úložného priestoru, všetky navrhnuté s myšlienkou na deti. Praktické predmety nemusia byť škaredé a nudné, štýlové vychytávky vedia byť rovnako vhodné pre deti ako tie tradičné. Prečo nevybrať štýlový úložný priestor z prírodných materiálov a v prirodzených farbách aj pre detskú izbu?
 
8. Odvážte sa používať vzory a farby
Detské izby by mali byť hravé a inšpiratívne. Deti milujú farby a tvary a v detskej izbe si môžeme dovoliť popustiť uzdu fantázii väčšmi ako pri navrhovaní iných miestností, ktoré majú často nádych čistých, prirodzených farieb v štýle škandinávskeho interiérového dizajnu. Na výber je veľa skvelých nástenných farieb alebo pozadí s rôznymi vzrušujúcimi vzormi v štýlových farbách. Následne obohaťte steny dobre zvoleným plagátovým motívom. Úplnú ponuku nášho detského nástenného umenia nájdete tu.
 
9. Šikovné skladovanie
V žiadnej inej miestnosti nie je chytré skladovanie tak dôležité, ako v detských izbách. V detskej izbe potrebujeme vytvoriť priestor na hru a dostatok voľného miesta na podlahe, takže budovanie vertikálneho úložného priestoru je skvelým nápadom. Taktiež sa uistite, že využívate priestor pod posteľou, pretože zásuvky na kolieskach dokážu ľahko vytvoriť veľa úložného priestoru, ku ktorému majú deti ľahký prístup a kde môžu skryť svoje hračky a iné vychytávky, ktoré denne používajú. Štýlová knižnica v správnej výške, aby na ňu deti dosiahli, je vítaným prvkom väčšiny detských izieb.

10. Plánovanie do budúcna
Deti rýchlo rastú a vyvíjajú sa. Takže keď dekorujete detskú izbu, nezabudnite plánovať aj do budúcna. Možno bude potrebné o niekoľko vymeniť posteľ za väčšiu alebo bude potrebný stôl, keďže deti sa budú blížiť školskému veku. Možno musí byť šatník dostatočne veľký, aby vydržal 3-5 rokov?

Veľa šťastia s navrhovaním detskej izby!