Dnes až 30% zľava na plagáty
Keď nakúpite aspoň za 39€.
Výber filtra
Zavrieť
Použiť filter
Farba
Orientácia
Triedenie
Použiť filter
William Morris Plagáty Plagáty
Prináša Vám Gallerix
William Morris

William Morris Plagáty

Nájdete tu starostlivý výber plagátov s jedinečným umením inšpirovaným britským umelcom Williamom Morrisom, pôsobiacim v Londýne počas 19. storočia. William Morris bol jednou z vedúcich osobností britského hnutia Arts and Crafts. Okrem iného je známy ako dizajnér krásnych vzorov na tapety a látky. Plagáty William Morris patria k našim najobľúbenejším dielam v kategórii abstraktné plagáty.

Plagáty William Morris


Plagáty inšpirované autorom Morris

William Morris sa stal známym po celom svete okrem iného svojimi jedinečnými a krásnymi vzormi na tapety a látky. Naše plagáty s motívmi inšpirovanými Williamom Morrisom sa vyznačujú dekoratívnymi abstraktnými tvarmi, ktoré vychádzajú z jeho návrhov vytvorených na tapety a látky. William Morris bol britský umelec, dizajnér a spisovateľ a vedúca osobnosť britského hnutia Arts and Crafts. Najviac je však známy ako dizajnér krásnych vzorov na tapety a vzorované látky.

Príbeh maliara

William Morris sa narodil 24. marca 1834 vo Walthamstow vo Waltham Forest neďaleko Londýna. V roku 1861 spolu s Rossettim, Burne-Jones, Madox Brown a Webb založil firmu Morris, Marshall, Faulkner & Co, ktorá sa neskôr stala známou ako Morris & Co. Ich vzorované látky a tapety sa dodnes predávajú v licencii výrobcu látok Sanderson & Sons a dajú sa kúpiť napríklad v obchodnom dome Liberty v Londýne. William Morris zomrel v roku 1896 vo veku 62 rokov.