Dnes až 30% zľava na plagáty
Keď nakúpite aspoň za 39€.
Výber filtra
Zavrieť
Použiť filter
Farba
Orientácia
Triedenie
Použiť filter
Pablo Picasso Plagáty Plagáty
Prináša Vám Gallerix
Pablo Picasso

Pablo Picasso Plagáty

Tu nájdete starostlivý výber plagátov s jedinečným umením inšpirovaným španielskym umelcom Pablom Picassom, pôsobiacim v Španielsku a Francúzsku počas 20. storočia. Pablo Picasso je známy okrem iného tým, že vytvoril umelecký smer kubizmus a väčšina najdrahších obrazov sveta predaných na aukcii je podpísaná Pablom Picassom.

Kúpte si plagáty Pablo Picasso


Plagáty inšpirované autorom Picasso

Pablo Picasso je celosvetovo známy ako majster maľby a najuniverzálnejšia postava modernizmu v popredí. Počas svojho života bol neuveriteľne produktívny a vytvoril obrovské množstvo umenia. Naše plagáty s motívmi inšpirovanými Picassom sa vyznačujú dekoratívnymi abstraktnými tvarmi vychádzajúcimi z jeho umeleckých diel. Picasso v priebehu rokov vystriedal množstvo rôznych maliarskych techník a okrem iného je považovaný spolu s Georgesom Braqueom za tvorcu takzvaného kubizmu, čo bol abstraktný umelecký štýl s geometrickými tvarmi. Ako umelec bol Picasso nielen maliar, ale aj sochár, kresliar, grafik, divadelný dekoratér, keramik a básnik a mnohí ho považujú za jedného z najväčších všetkých čias.

Príbeh maliara

Pablo Picasso sa narodil v Malage v Španielsku 25. októbra 1881. Bol synom Josého Ruiza y Blasca, maliara a profesora umenia, a Márie Picasso y López. Od svojho otca sa Picasso naučil základy vizuálneho umenia, ako je kresba figúr a olejomaľba. Už v ranej mladosti preukázal svoju predčasne vyspelú umeleckú zručnosť. Jeho prvá známa olejomaľba Picador bola namaľovaná v roku 1889. Vo veku desiatich rokov začal Pablo podpisovať svoje obrazy rodným menom svojej matky Picasso. Počas svojich aktívnych rokov sa Picasso stal známym okrem iného tým, že vytvoril kubizmus a asambláž. Medzi jeho najznámejšie umelecké diela patrí obraz Les Demoiselles d'Avignon z roku 1907 a Guernica z roku 1937, ktorý je portrétom nemeckého bombardovania Guernice počas španielskej občianskej vojny. Pri jeho 90. narodeninách bol Picasso poctený, keď bolo osem jeho diel vystavených v parížskom Louvri v priestore, ktorý predtým zaberal Mona Lisa Leonarda da Vinciho. Zomrel 8. apríla 1973. Mal 92 rokov.