Dnes až 30% zľava na plagáty
Keď nakúpite aspoň za 39€.
Výber filtra
Zavrieť
Použiť filter
Farba
Orientácia
Triedenie
Použiť filter
Bauhaus Plagáty Plagáty
Prináša Vám Gallerix
Bauhaus

Bauhaus Plagáty

Tu nájdete starostlivý výber plagátov s dizajnom inšpirovaným slávnou nemeckou umeleckou školou Bauhaus. Bauhaus mal veľký vplyv na moderné umenie a architektúru a možno ho považovať za predchodcu funkcionalizmu. Umelecká škola pôsobila v rokoch 1919 až 1933.

Bauhaus Plagáty


Posters Bauhaus – inšpirované nemeckou umeleckou školou

Ak si chcete kúpiť plagáty Bauhaus, mali by ste navštíviť Gallerix.sk. Nájdete tu široký výber plagátov s motívmi inšpirovanými nápadmi a dizajnérmi slávnej nemeckej umeleckej školy. Grafický dizajn a typografia vytvorené v Bauhause v rokoch 1919-1933 výrazne ovplyvnili vývoj moderného grafického dizajnu. Bauhaus zaviedol do typografie funkcionalizmus a vznikol Bauhaus štýl typografie a grafického dizajnu. Typické pre štýl bolo, že bol založený na jednoduchosti, chýbal mu pätka a bol zameraný na prenos informácií. Bauhaus bol začiatkom takzvanej novej typografie v tom, že definoval jej základné princípy.

Príbeh Bauhausu

Bauhaus bola nemecká škola umenia a remesiel, architektúry a dizajnu, ktorá pôsobila v rokoch 1919-1933. Bauhaus mal veľký vplyv na moderné umenie a architektúru a je považovaný za predchodcu funkcionalizmu. Bauhaus založil Walter Gropius vo Weimare v roku 1919. Škola bola v roku 1925 presťahovaná do Dessau a v roku 1932 sa uskutočnilo nové presťahovanie do Berlína. Walter Gropius bol riaditeľom školy v rokoch 1919-1928. Umenie a technológia by sa spojili do ideálneho dizajnu. Gropiusovou myšlienkou bolo nájsť cestu späť k jednotnému estetickému kultúrnemu prejavu prostredníctvom jednoty medzi umeleckým a remeselným vzdelávaním.