Dnes až 30% zľava na plagáty
Keď nakúpite aspoň za 39€.
Výber filtra
Zavrieť
Použiť filter
Farba
Orientácia
Triedenie
Použiť filter
Hilma af Klint Plagáty Plagáty
Prináša Vám Gallerix
Hilma af Klint

Hilma af Klint Plagáty

Nájdete tu starostlivý výber plagátov s jedinečným umením inšpirovaným švédskou maliarkou Hilmou af Klint, jednou z priekopníčok impresionizmu v druhej polovici 19. storočia. Hilma af Klint je známa svojimi abstraktnými maľbami, o ktorých možno povedať, že sú vizuálnymi reprezentáciami zložitých filozofických myšlienok a duchovných konceptov.

Plagáty Hilma af Klint


Plagáty inšpirované autorom Hilma af Klint

Hilma af Klint bola švédska maliarka a priekopníčka v abstraktnej maľbe. Bola súčasťou skupiny náboženských umelcov s názvom De Fem, ktorí pracovali s abstraktným a symbolickým dizajnovým jazykom založeným predovšetkým na teozofii. Jej abstraktná maľba predznamenala umelcov ako Wassily Kandinsky a Piet Mondrian. Patrí medzi umelcov, ktorým sa pozornosti a uznania dostalo až dlho po smrti.

Umelkyňa Hilma af Klint

Hilma af Klint sa narodila 26. októbra 1862 na zámku Karlberg v Solne v Štokholme. Najťažším dielom Hilmy af Klint je séria Obrazy do chrámu, ktorú vytvorila v rokoch 1906-1915. Pozostávajú zo 193 obrazov, rozdelených do niekoľkých sérií. Obrazy Hilmy af Klintovej nie sú len estetické umelecké diela, ale sú plné symbolov, ktoré sa dajú rozlúštiť. Obrazy môžu byť interpretované ako správy z inej dimenzie alebo ako portály do inej dimenzie.