Dnes až 30% zľava na plagáty
Keď nakúpite aspoň za 39€.
Vytvorte obrazovú stenu

Vytvorte obrazovú stenu

Vytvorenie nástennej galérie môže byť výzva. Na jednej strane by mala veľkosť obrázkovej steny korešpondovať s vybratou izbou a rámy by mali visieť priamo a pekne v dobre premyslenej konštelácii. Kombinácia rôznych veľkostí rámov a vhodnej vzdialenosti medzi nimi môže byť ťažko dosiahnuteľná a na vytvorenie dobrého vzhľadu je treba zvážiť veľa detailov. Pridajte sa k nám a my Vás prevedieme procesom vytvorenia dokonalej nástennej galérie!

Takže ako vytvoríte nástennú galériu?

1. Plánovanie
Začnite dobrým plánom. Pred vytvorením nástennej galérie musíte vedieť, koľko steny chcete zakryť, aké veľkosti rámov použijete, koľko rámov použijete a koľko miesta chcete medzi rámami zachovať. Dobrým nápadom môže byť nakresliť si návrh na kúsok papiera a vyskúšať rôzne riešenia, ktoré sa Vám páčia a vedeli by u Vás doma fungovať.
 
2. Rozpočet
Kúpa jedného samostatného plagátu alebo rámu je relatívne lacná záležitosť, ale ak potrebujete väčší počet, cena rýchlo narastá. Určite si pre svoju nástennú galériu rozpočet, aby ste vedeli výdaje sledovať už od začiatku.
 
3. Zistite si všetky dôležité merania
Odmerajte, koľko priestoru máte na stene. Ako široká môže byť galéria a ako vysoká? Váš priestor môže mať obmedzenia, ale tiež môže poskytovať možnosti. Keď už viete, koľko miesta približne máte, môžete použiť jednu z našich šablón pre nástenné galérie a jednoducho si vybrať hotové rozloženie, ktoré sa Vám páčiť a ktoré sa do Vášho miesta bude dokonale hodiť. Všetky naše šablóny majú jasné rozmery, ktoré zobrazujú šírku a výšku nástennej galérie. 
 
4. Prispôsobte svoj priestor
Veľkosť po priestore. Veľká miestnosť poskytuje priestor pre veľkú nástennú galériu, malá miestnosť má pre nástennú galériu menej priestoru. Čím väčšia je miestnosť, tým viac miesta na stene, a každý rám môže tak dostať viac priestoru. 
 
5. Nájdite správnu farebnú rovnováhu
Začnite od farby steny a nábytku. Uistite sa, že Vaša voľba rámov a plagátov je v súlade s farbou Vašej steny a ostatného nábytku. Dobrá rada je vybrať si na začiatok medzi dvoma alebo troma farbami. To Vám uľahčí získať kombináciu plagátov, ktoré budú dobre pasovať nielen k sebe, ale aj k svojmu prostrediu a vyhnete sa tak neprehľadnému výsledku.
 
6. Vyberte si motívy!
Teraz tá zábavná časť - výber úžasných motívov! V ponuke plagátov Gallerix nájdete niečo pre každú chuť a štýl a možnosti sú nekonečné. Odvážte sa experimentovať a kombinovať rôzne typy motívov, ale snažte sa udržať niečo spoločné. Jedna z kategórií, s ktorou sa ľahko pracuje, sú čiernobiele plagáty, ktoré je možné jednoducho skombinovať s farebnými plagátmi z iných kategórií, ako je abstraktné, prírodné a fotografické umenie. Dobrá rada je vybrať si zopár textových plagátov, ktoré vhodne rozbijú masu fotografií.