Dnes až 30% zľava na plagáty
Keď nakúpite aspoň za 39€.
Výber filtra
Zavrieť
Použiť filter
Farba
Orientácia
Triedenie
Použiť filter
Yayoi Kusama Plagáty Plagáty
Prináša Vám Gallerix
Yayoi Kusama

Yayoi Kusama Plagáty

Plagáty s motívmi podľa umenia japonskej umelkyne Yayoi Kusama, ktorá je známa svojím jedinečným a kreatívnym prejavom. Pri vytváraní svojich diel často používa bodky a jedinečné vzory, čo z nej urobilo jednu z najznámejších umelcov na svete. Kusama mala najmä v posledných desaťročiach veľký vplyv na moderné umenie a je známa svojimi inovatívnymi a inšpiratívnymi dielami.

Plagáty Yayoi Kusama


Plagáty s motívmi podľa umenia Yayoi Kusama

Yayoi Kusama sa narodil 22. marca 1929 v Matsumoto v Japonsku. Je jednou z najvplyvnejších umelcov našej doby. Jej tvorba je jedinečná a inšpirovala mnohých ďalších umelcov. Je známa mnohými rôznymi druhmi umeleckých diel, vrátane inštalácií, malieb, sôch a performance. Kusamovo umelecké dielo je známe skúmaním tém identity, spolupatričnosti a vnútorného konfliktu. Jej štýl je veľmi osobný a je známy používaním veľkého množstva farieb, tvarov a látok. Mnohé z jej diel majú silný vizuálny vplyv s farebnými vzormi, abstraktnými tvarmi a množstvom detailov. Kusama sa tešila veľkému úspechu a získala mnoho ocenení vrátane ocenenia Zlatý lev z bienále v Benátkach v roku 1993.

Yayoi Kusama ako umelec

Umenie Yayoi Kusama zahŕňa mnoho rôznych médií vrátane maľby, sochárstva, filmu a fotografie. Na tvorbu svojich diel často používa bodky a vzory, čo z nej urobilo jednu z najznámejších umelcov na svete. Kusama mala najmä v posledných desaťročiach veľký vplyv na moderné umenie a je známa svojimi inovatívnymi a inšpiratívnymi dielami. Jej práce boli vystavené v múzeách a galériách po celom svete a boli tiež súčasťou pozadia mnohých umeleckých inštalácií. Kusama tiež napísala niekoľko kníh a vytvorila mnoho sôch, čo z nej urobilo jednu z najuznávanejších a najslávnejších umelcov na svete.