Dnes až 30% zľava na plagáty
Keď nakúpite aspoň za 39€.
Výber filtra
Zavrieť
Použiť filter
Farba
Orientácia
Triedenie
Použiť filter
Prináša Vám Gallerix
Krásne ťahy štetcom

Akvarel

Akvarel je umelecká forma, ktorá sa vyznačuje priehľadnosťou a ľahkosťou. Táto technika zahŕňa použitie akvarelových farieb, čo sú pigmenty rozpustené vo vode, nanesené na špeciálny papier, ktorý je dostatočne hustý a savý, aby zvládol množstvo vody. Akvarelové maľby sa vyznačujú schopnosťou zachytiť svetlo a vytvárať pocit ľahkosti a pominuteľnosti, vďaka čomu je táto technika obzvlášť vhodná na vytváranie atmosférických efektov, ako je hmla, obloha a odrazy na vode.

Plagáty s akvarelovými maľbami a vodovými farbami


Akvarel s vrstvami po vrstvách

Umelci oceňujú akvarel pre jeho rýchloschnúce vlastnosti a schopnosť vytvárať škálu tónov úpravou množstva vody. Prácou s vrstvou po vrstve môže umelec vytvoriť intenzitu a hĺbku farieb, aj keď každá jednotlivá vrstva zostáva relatívne priehľadná. Táto technika si vyžaduje určitý stupeň zručnosti a kontroly, pretože tekutá povaha akvarelovej farby znamená, že môže byť ťažké opraviť, ak sa vyskytnú chyby.

Moderné akvarelové maľby

Akvarely sa používali v celej histórii, od jemných kaligrafických diel až po krajinomaľbu a portréty, a dodnes sú medzi umelcami obľúbené pre svoju prenosnosť a jedinečnú krásu, ktorú dokážu vytvoriť. Akvarelová maľba ponúka bezprostrednosť a pocit spontánnosti, ktorý môže byť ťažké dosiahnuť nepriehľadnejšími maliarskymi technikami, a jej dokončené dielo môže vyžarovať pocit sviežosti a živosti, ktorý je hlboko príťažlivý.